Stěžerská Tenisová EXtraliga

…aneb celoroční tenisový turnaj dvouher jednotlivců

V sekci "moje utkání" najdete rozlosování na aktuální část sezóny, pro podrobnosti čtěte dále… a alespoň jednou věnujte čas informacím na této stránce ;-)

Turnaj se hraje každý rok dvoufázově, tzn. 1. část v období duben-červen, 2. část v období červenec-září.

SUPERFINÁLE - vítěz jarní části ve skupině Mount Everest se utká s vítězem podzimní části v této nejvyšší skupině o celkové vítězství a Putovní pohár STEX.

Cílem turnaje je především mít možnost zahrát si proti pokud možno stejně kvalitním soupeřům.

Vítáni jsou pouze hráči, kteří jsou ochotni si aktivně domlouvat zápasy.

Na slavnostním zakončení sezóny 2018 bylo odsouhlaseno následující ustanovení:
pokud výsledek zápasu nebude zapsán do systému do termínu pro odehrání zápasu, bude zápas pořadatelem kontumován ve prospěch hostujícího hráče!

Termín zápasu je možné v neodkladných případech (nezneužívat!) posunout po domluvě se soupeřem zasláním této informace domácím hráčem na adresu tenis-stezery@centrum.cz nejpozději do termínu pro odehrání zápasu v seznamu utkání, termín bude poté v systému posunut.
Úplně nejzazší termín pro odehrání zápasů jarní části je do 30.6., podzimní část musí být odehrána nejpozději do 30.9.

Jestliže se prokáže překážka v odehrání zápasu na straně hostujícího hráče – v takovém případě nechť domácí hráč e-mailem informuje vedoucího soutěže o důvodech, proč nemohl být zápas odehrán (do kopie zprávy vždy uvést i hostujícího hráče); o výsledku, příp. kontumaci zápasu ve prospěch některého z hráčů rozhodne vedoucí soutěže.

Na slavnostním zakončení sezóny 2019 bylo odsouhlaseno následující ustanovení:
pokud zápas nemohl být odehrán do stanového termínu kvůli překážkám na straně hostujícího hráče, bude při požadavku na posunutí termínu (tuto informaci je nutné "domácím hráčem" předat pořadateli) nastaven jako "domácí hráč" se všemi jeho povinnostmi (tj. dodržení nejzazšího termínu pro odehrání, povinnost nového "domácího hráče" domluvit se soupeřem termín pro odehrání zápasu, rezervace kurtu apod., vyjma zajištění tenisových míčů) původně "hostující hráč".

Pravidla pro domlouvání zápasů:

Jeden hráč je vždy brán jako domácí (v sekci "moje utkání" je označen modrou barvou) a druhý jako host.

"Domácí hráč" je povinen s dostatečným časovým předstihem vyzvat svého protihráče k utkání a dohodnout si s ním termín zápasu

Zároveň provádí rezervaci kurtu dle pravidel pro objednávání kurtů a dodá na zápas nové tenisové míče dóza 4 ks (při dohodě obou soupeřů je možno hrát i lehce hranými tenisovými míči).

Pozn.: Snažte se protihráče kontaktovat hned v pondělí v daném týdnu určeném pro odehrání zápasu, abyste měli dostatek času najít termín, který vyhovuje oběma. V případě potíží s domluvou zápasu, nebo pokud vás "domácí hráč" nekontaktuje vůbec během týdne, kdy měl být zápas odehrán, oznamte toto e-mailem přímo pořadateli, v kopii zašlete zároveň i hráči, který Vás měl kontaktovat.

Hlášení výsledků:

Neprodleně (nejpozději do druhého dne) zapíše vítěz zápasu výsledek v sekci "moje utkání", po kliknutí na tlačítko "potvrdit" se odešle emailová notifikace protihráči, který zapsaný výsledek na webu zkontroluje a pokud je zapsáno správně, výsledek potvrdí.

Pokud by byla zjištěna chyba ve výsledku po jeho potvrzení, případně při kontrole výsledku protihráčem, pošlete email na adresu tenis-stezery@centrum.cz se správným výsledkem (v kopii poslat i protihráči, aby byl o tomto kroku informován), výsledek bude poté opraven vedoucím soutěže.

Hraje se na 2 vítězné sety (tj. 2:0 resp. 2:1) do 6-ti her (gamů) s rozdílem o 2 hry (např. 6:1 … 6:4 … 7:5 apod.), za stavu 6:6 se hraje tie-break (zkrácená hra do sedmi bodů s rozdílem 2 míčů, např. 6:1 … 7:5 … 8:6 … 12:10 apod.).

Bodování zápasů: vítězství - 2 body, prohra - 1 bod, skreč - 0 bodů.

Co rozhoduje o pořadí ve skupinách:

1. vyšší počet bodů (body za utkání - výhra 2 body, prohra 1 bod, skreč 0 bodů)

2. vyšší rozdíl mezi vyhranými a prohranými sety v celkové tabulce

3. vyšší počet odehraných bodů v tabulce vzájemných utkání (tj. vzájemný zápas)

4. vyšší rozdíl mezi vyhranými a prohranými sety v tabulce vzájemných utkání

5. vyšší rozdíl mezi vyhranými a prohranými gamy v tabulce vzájemných utkání

6. vyšší podíl mezi vyhranými a prohranými gamy v tabulce vzájemných utkání

7. los

Systém turnaje:

Hráči na 1. a 2. místě postupují do vyšší skupiny (netýká se nejvyšší skupiny),

hráči na 3. a 4. místě zůstávají ve stejné skupině,

hráči na 5. a 6. místě sestupují do nižší skupiny (netýká se poslední skupiny).

Na konci každé půl sezóny tak zůstane v každé skupině 6 hráčů.

Hraje se na kurtech TJ Sokol Stěžery (domovské kurty), zápasy lze po domluvě obou hráčů odehrát i jinde.

Vklad do soutěže je stanoven na 250,- Kč/celkem za jaro i podzim na ceny pro vítěze a uspořádání slavnostního podzimního zakončení ve Sport-baru.

Každý hráč zapojený do STEXu si musí pořídit permanentku na celý rok v hodnotě 1.500,- Kč, kterou lze využívat dle pravidel pro rezervace kurtů i mimo STEX po celý rok.

Rezervace kurtů se provádí přes rezervační systém na webových stránkách:

Za STEX a tenisový spolek TJ Sokol Stěžery

Pavel Balcar